Wesoła, ul. Wiosny Ludów 46, 41-408, tel. 032 222 32 81

 

Strona główna
Patronka
Bp Piotr Greger
Ogłoszenia
Intencje
Informacje
Kancelaria
O Parafii
Duszpasterze
Grupy
Wydarzenia
Archiwum
Galeria

 

Aktualni duszpasterze:

ks. Proboszcz Krzysztof Smołka

Święcenia kapłańskie przyjął 13.05.1989 w Katowicach

ks. Marcin Ledwoń

Święcenia kapłańskie przyjął 10.05.1997 w Katowicach

 

Poprzedni Proboszczowie:

ks. Franciszek Konieczny

Wikariusz - ekspozyt 21.01.1957r.; kurator 20.09.1957r. - 12.07.1960r.
12.07.1960r. otrzymał nominację posługi proboszcza w Gaszowicach k. Rybnika.

ks. Włodzimierz Dziubek

21.07.1960r. - 31.08.1965r.
Przeszedł do parafii w Paniowach k. Mikołowa.

ks. Ludwik Październiok

1.08.1965r. - 31.07.1972r.
Przeszedł do parafii w Świętochłowicach.

ks. Arnold Woźnica

1.08.1972 - 27.08.1993
Przeszedł na emeryturę do Gaszowic.

Ks. Ernest Grajcke

28.08.1993 - 31.07.2007
Przeszedł na emeryturę do Wilczej

 

Wikariusze

ks. Tadeusz Flak
1.09.1958 - 31.08.1961

ks. Stanisław Wrona
31.08.1961 - 30.08.1964

ks. Ernest Grajcke
30.08.1964 - 2.09.1967

ks. Józef Cop
2.09.1967 - 27.08.1970

ks. Alojzy Majnusz
1.09.1968 - 23.12.1968

ks. Józef Adamczyk
27.08.1970 - 30.08.1973

ks. Antoni Wala
30.08.1973 - 20.08.1977

ks. Antoni Kulawik
20.08.1977 - 19.09.1978

ks. Antoni Paszek
20.09.1978 - 23.11.1982

ks. Stanisław Achtelik
23.11.1982 - 30.08.1988

ks. Józef Gracla
30.08.1988 - 30.08.1993

ks. Henryk Aleksa
30.08.1993 - 29.08.1994

ks. Leon Oleś
29.08.1994 - 26.08.1995

ks. Marek Blinda
29.08.1995 - 29.08.1996

ks. Waldemar Pawlik
29.08.1996 - 29.08.1998

ks. Dariusz Szmidt
28.08.1998 - 29.08.2001

ks. Marek Sówka
29.08.2001 - 29.08.2002

ks. Grzegorz Grelowski
29.08.2002 - 31.08.2004

ks. Kazimierz Sobol
2.09.2004 - 31.08.2007

ks. Marek Piecha
1.09.2007 - 28.07.2013

ks. Roman Gołąb
1.08.2013 - 30.08.2013

ks. dr Zbigniew Zieliński
30.08.2013 - 19.10.2013

ks. Leszek Kozik
19.10.2013 - 29.08.2016

ks. Marcin Ledwoń
29.08.2016