Wesoła, ul. Wiosny Ludów 46, 41-408, tel. 032 222 32 81

 

Strona główna
Patronka
Bp Piotr Greger
Ogłoszenia
Intencje
Informacje
Kancelaria
O Parafii
Duszpasterze
Grupy
Wydarzenia
Roczne
Sprawozdanie
Galeria

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16. IX. – 23. IX. 2018r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta – kopertowa - przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła

 

  1. W naszej Parafii przeżywamy dzisiaj Niedzielę Ewangelizacyjną, którą poprowadzi Wspólnota Ewangelizacji RAFAEL. Słowo Boże wygłosi do nas ks. Łukasz Płaszewski – duszpasterz tej Szkoły Ewangelizacji. Powie również jaki jest cel takiej niedzieli i rekolekcji z nią związanych.

  2. Serdecznie witamy wśród nas s. Stefanię, która będzie pracować w naszej parafii m. innymi jako katechetka w szkole i przedszkolach. Siostra Emiliana po 9 latach pobytu u nas została przeniesiona do Panewnik. Dziękujemy jej za ogrom dobrej pracy, tak pożytecznej dla wspólnoty parafialnej. Natomiast s. Janina w tym roku obchodziła jubileusz 25 lecia ślubów zakonnych. Jej oraz pozostałym siostrom życzymy pogody ducha, wytrwałości i wielu łask na dalsze lata życia i posługi zakonnej.

  3. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 15:15 z koronką do Miłosierdzia Bożego.

  4. W czwartek dla wszystkich dzieci szkół podstawowych jest Msza św. szkolna o godz. 16:00. Prosimy rodziców, by przypomnieli o tym swoim dzieciom.

  5. W przyszła niedzielę kolekta będzie przeznaczona na zakup oleju opałowego do naszego kościoła.

  6. Dekretem biskupa wrocławskiego Henryka Förstera z dnia 28.08.1868r., a więc 150 – lat temu, utworzony został nowy dekanat – mysłowicki. Dekanat ten, wyodrębniony z dekanatu bytomskiego utworzyły parafie: Bogucice, Chorzów, Dziećkowice, Katowice, Królewska Huta, Mysłowice i kuracja Rozdzień. Pierwszym dziekanem został ks. Leopold Markiefka, proboszcz bogucicki. Nazwanie nowego dekanatu „mysłowickim” świadczy o roli i znaczeniu miasta i parafii Mysłowice. Zapraszamy przedstawicieli Parafii, poczty sztandarowe do wspólnego świętowania jubileuszu, przez uczestnictwo w dziękczynnej Mszy św., której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc, w niedzielę 23.09.br. o godz. 12:00, w kościele p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku.

  7. Do sprzątania kościoła prosimy naszych Parafian z ul. Harcerzy Śl.17 – 49A i ul. Ogrodowa.  Sprzątanie w poniedziałek o godz. 15:00 oraz w sobotę o godz. 9:00. Serdeczne ”Bóg zapłać” Parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół oraz złożyli ofiarę na kwiaty do kościoła.

  8. Polecamy „Gościa Niedzielnego”; przy wyjściu z kościoła jest do nabycia gazetka parafialna (ofiara dowolna).

  9. Przypominamy o uporządkowaniu spraw związanych z rezerwacją grobów na naszym cmentarzu. Po upływie 20 lat od pogrzebu, jeśli najbliższa rodzina lub krewni nie przedłużą rezerwacji, grób może być przeznaczony do nowego pochówku. To samo dotyczy tych grobów, których minął pięcioletni okres rezerwacji.

  10. W dniu 21 września (piątek) od godz. 14:00 w przychodni „Salus Nova” przyul. 11 Listopada1 odbędą się badania USG Doppler, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Cena jednego badania to 55 zł. Więcej informacji w przychodni.

 

Intencje modlitewne dla Róż Różańcowych - wrzesień

papieska aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie

parafialna – o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha św. dla rodzin naszej Parafii