Wesoła, ul. Wiosny Ludów 46, 41-408, tel. 032 222 32 81

 

Strona główna
Patronka
Bp Piotr Greger
Ogłoszenia
Intencje
Informacje
Kancelaria
O Parafii
Duszpasterze
Grupy
Wydarzenia
Roczne
Sprawozdanie
Galeria

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15.10. - 22.10.2017r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiejsza kolekta – kopertowa – na potrzeby naszego kościoła parafialnego m. innymi  remont organów oraz pieca CO w kościele

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 15:15, w tygodniu o godz. 17:15.

  2. W godzinach urzędowania kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne – za zmarłych na cały 2018 rok.

  3. W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci szkół podstawowych na mszę św. szkolną – w miesiącu październiku o godz. 16:30.

  4. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ojców Oblatów z Katowic – Koszutki. Wygłoszą słowo Boże nt. misji, a po każdej mszy św. będą rozprowadzać kalendarze misyjne na rok 2018.

  5. Trwa peregrynacja relikwii św. Franciszka i Hiacynty. Obecnie w części osiedlowej parafii na ul. Roździeńskiego i Osmańczyka.  W 100 - lecie objawień fatimskich zachęcamy, by każda rodzina włączy się w modlitwę różańcową do naszej Patronki i jej Syna.

  6. Do sprzątania kościoła prosimy Parafian z ul. Obrońców Westerplatte 26 – 62. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 15:00 oraz w sobotę o godz. 9:00. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół oraz złożyli ofiarę na kwiaty do kościoła.

  7. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie czuwania wieczornego w dniu 13 października oraz wszystkim uczestnikom, za wspólną modlitwę.

  8. Zachęcamy Parafian do czytania „Gościa Niedzielnego”; przy wyjściu z kościoła jest do nabycia gazetka parafialna (ofiara dowolna);

  9. Przypominamy o uregulowaniu w kancelarii parafialnej opłat za groby na cmentarzu, których upłynął czas dwudziestu lat od pochówku lub  pięcioletni termin przedłużenia. Lista nieopłaconych grobów jest w gablotce.

  10. „Bóg zapłać” wszystkim uczestnikom liturgii za dzisiejszą ofiarę materialną na potrzeby naszego kościoła.

 

Intencje dla Róż Różańcowych na październik:

papieska – za wszystkich pracujących, aby mieli zapewniony szacunek i ochronę swoich praw, a bezrobotnym była dana możliwość przyczynienia się do budowy dobra wspólnego

parafialna – za wszystkich członków Róż Różańcowych naszej parafii, aby swoją wierną modlitwą przemieniali siebie i swoje otoczenie.