Wesoła, ul. Wiosny Ludów 46, 41-408, tel. 032 222 32 81

 

Strona główna
Patronka
Bp Piotr Greger
Ogłoszenia
Intencje
Informacje
Kancelaria
O Parafii
Duszpasterze
Grupy
Wydarzenia
Roczne
Sprawozdanie
Galeria

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20. V.  – 27. V. 2018r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dzisiejsza kolekta – kopertowa – jest na potrzeby naszego kościoła

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która dopełnia Tajemnicę Paschalną. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny przez odmówienie publicznie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycieli” oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu.

 2. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo majowe z modlitwą do Ducha Świętego o godz. 15:15.

 3. Przez cały miesiąc zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwa majowe: w tygodniu o godz. 17:30 w niedziele o godz. 15:15.

 4. W czwartek zapraszamy dzieci szkół podstawowych i gimnazjum na Mszę św. szkolną o godz. 16:00.

 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn, mężów i młodzieńców do Piekar Śląskich. Zachęcamy do licznego udziału w spotkaniu z Matką Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na piekarskim wzgórzu. Początek uroczystości o godz. 9:30.

 6. Również za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 7. Do sprzątania kościoła prosimy naszych Parafian z ul. Norwida 6, 7, 7A  w poniedziałek o godz. 15:00 oraz w sobotę o godz. 9:00. Serdeczne ”Bóg zapłać” Parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół oraz złożyli ofiarę na kwiaty do kościoła.

 8. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Parafianom którzy byli zaangażowani w przygotowanie oraz przebieg uroczystości odpustowej ku czci MB Fatimskiej – naszej Patronki.

 9. Dyrekcja, Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej 15 w Wesołej zapraszają na Piknik Rodzinny połączony z obchodami Dnia Matki dnia 26 maja od godz. 13:00 na placu szkolnym przy ul. Dzierżonia 26. Reszta informacji na plakatach.

 10. Polecamy „Gościa Niedzielnego” przy wyjściu z kościoła jest do nabycia gazetka parafialna (ofiara dowolna).

 11. W czwartek 31 maja będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja przejdzie ulicami Wiosny Ludów oraz Spacerową. Więcej informacji za tydzień.

 12. „Bóg zapłać” wszystkim uczestnikom niedzielnej liturgii za dzisiejszą ofiarę na potrzeby naszego kościoła i parafii.

 

Intencje modlitewne dla Róż Różańcowych - maj

papieska aby wierni świeccy wypełniali swoją szczególna misję, wykorzystując swoje zdolności, by odpowiadać na wezwania dzisiejszego czasu

parafialna – o dar wiary i miłości dla dzieci przystępujących do I Komunii Św. i ich rodzin.