Wesoła, ul. Wiosny Ludów 46, 41-408, tel. 032 222 32 81

 

Strona główna
Patronka
Bp Piotr Greger
Ogłoszenia
Intencje
Informacje
Kancelaria
O Parafii
Duszpasterze
Grupy
Wydarzenia
Roczne
Sprawozdanie
Galeria

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12.11. - 19.11.2017r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁ

Dzisiejsza kolekta - kopertowa - jest na potrzeby naszego kościoła parafialnego

 1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz.15:15.

 2. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej mszy św. panie z parafialnego zespołu Caritas, w przedsionku kościoła zbiorą ofiarę na Papieską Fundację Kościołowi w Potrzebie. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

 3. W godzinach urzędowania kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne – na cały rok 2018.

 4. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca; zapraszamy na CZUWANIE FATIMSKIE – rano przed mszą św. I część różańca; o godz. 17:30 II część różańca, msza św. w int. czcicieli Matki Bożej Fatimskiej oraz nabożeństwo końcowe. Serdecznie zapraszamy Parafian na to kolejne czuwanie.

 5. Społeczność Szkoły Podstawowe nr 15 zaprasza na kolejną Wieczornicę z okazji Święta Niepodległości w środę 15 listopada o godz. 16:30 w sali gimnastycznej gimnazjum (ul. Dzierżonia 26).

 6. W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci szkół podstawowych na mszę św. szkolną o godz. 16:00.

 7. W przyszła niedzielę udzielimy sakramentu chrztu św. oraz pobłogosławimy roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę po mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.

 8. Za tydzień w niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji..

 9. Trwa peregrynacja relikwii św. Franciszka i Hiacynty. Obecnie na ul. Dzierżonia.  W 100 - lecie objawień fatimskich zachęcamy, by wszystkie rodziny włączyły się w modlitwę różańcową do naszej Patronki i jej Syna.

 10. Do sprzątania kościoła prosimy Parafian z ul. Traugutta 1 oraz 2. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 15:00 oraz w sobotę o godz. 9:00. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół oraz złożyli ofiarę na kwiaty do kościoła.

 11. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego GN”; przy wyjściu z kościoła jest do nabycia gazetka parafialna (ofiara dowolna);

 12. Przypominamy o uregulowaniu w kancelarii parafialnej opłat za groby na cmentarzu, których upłynął czas dwudziestu lat od pochówku lub  pięcioletni termin przedłużenia. Lista nieopłaconych grobów jest w gablotce.

 13. „Bóg zapłać” za dzisiejszą ofiarę na potrzeby naszej parafii.

 14. W środę i czwartek nie będzie czynna kancelaria parafialna.

 

Intencje dla Róż Różańcowych na listopad:

papieska – Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii, swoimi słowami i czynami przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii

parafialna – Za wszystkich zmarłych z naszej parafii, a zwłaszcza tych, którzy nie pojednali się z Bogiem i bliźnimi