OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17. IX. 2023r. – 24. IX. 2023r.

2023-09-17

NIEDZIELA 17.09.2023r.
XXIV Niedziela Zwykła
 

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz.15:15

 

1. Obchody liturgiczne tygodnia:
     w  poniedziałek 18.09  święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski  
     w  piątek 21.09  święto  św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

2. Spotkania Dzieci Maryi  w czwartek o godz.15:00 zapraszamy nowych kandydatów do wspólnoty Dzieci Maryi. Dziś w katedrze o 14:00  dzień wspólnoty dla Dzieci Maryi.

3. Msza święta szkolna w czwartek od 16:30, spowiedź św. dla dzieci od g.16:00

4. Młodzież zapraszamy na mszę św. w czwartek o 18:00, przed mszą św. okazja do spowiedzi św.
 
5. W piątek o  godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy Miłosierdzia Bożego – Prowadzi Wspólnota Edmunda Bojanowskiego.  

6. Spotkanie ruchu Światło–Życie w piątek o godz.18:45. Zapraszamy nowych uczestników.   

7. Do sprzątania kościoła w sobotę 23 września o godz. 09:00 prosimy naszych Parafian z ulicy Spacerowej 18. Bóg zapłać tym Parafianom z ul. Spacerowej 16, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół i złożyli ofiarę na kwiaty.

8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 8:30 w domu katechetycznym

9. Za tydzień kazania wygłosi ks. Emanuel Pietryga proboszcz parafii  św. Jadwigi Śl. w Chorzowie. Po Mszach św. będzie rozprowadzał swoją książkę "W ogrodzie Słowa" zawierającą jego homilię, przewodnik po ogrodzie biblijnym przy tamtejszej parafii, świadectwa itd. Książka kosztuje 25 zł. Dochód przeznaczony na inwestycje tamtejszej parafii.

10. W przyszłą niedzielę Wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nasza parafia została wyznaczona na 24 września. Parafian proszę o udział w adoracji. Ruchy naszej parafii proszę o podjęcie  adoracji i wybranie czasu na liście w zakrystii.

11. Wspólnota Rafael  w naszej parafii jak i wspólnota E. Bojanowskiego rozpoczynają  nowy rok formacyjny. Więcej informacji w następnych tygodniach.

12. W przedsionku kościoła można nabyć naszą gazetkę parafialną  i aktualny nr „Gościa Niedzielnego” i „ Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.

13. Spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii odbędzie się w środę 27 września o godz. 19:30 na probostwie   

14. Do 28 września do godziny 13:00 na naszym parkingu parafialnym zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Więcej informacji na plakacie i ulotkach dostępnych z tyłu kościoła.
 
15. Od niedzieli 01 października rozpoczynamy miesiąc różańcowy. W zakrystii jest lista miesiąca, proszę by grupy naszej parafii wybrały sobie terminy do poprowadzenia różańca..Wszystkim, którzy w zakończonym tygodniu w parafii posługiwali,
czy też przekazali ofiary na konto parafialne, którego numer zamieszczony jest na stronie parafii i w naszej gazetce,
składam serdeczne podziękowania.
Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

Intencje dla RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH - wrzesień 2023:

Intencja Papieska: za ludzi żyjących na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, by nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.
Intencja Parafialna: za dzieci i młodzież oraz nauczycieli i wychowawców – o dary Ducha św. potrzebne w pracy w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
Intencja Stała: Za kapłanów posługujących w naszej parafii i wywodzących się z niej.

Ogłoszenia

Jesteś
Gościem
na naszej stronie od 13.05.2011r.
Delegat ds Ochrony Dzieci i Młodzieży
Archidiecezja Katowicka
Nabożeństwa Wynagradzające
Gość Niedzielny
Nieszpory i Adoracja
Mały Gość Niedzielny
Sanktuarium w Fatimie - online
Radio eM