OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19. VI. – 26. VI. 2022r.

2022-06-17

NIEDZIELA 19.06.2022r.
XII Niedziela Zwykła


1.
Zapraszamy na dzisiejsze nieszpory z procesją wokół kościoła o godz. 15:15.
 
2. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 
3. W czwartek o godz. 16:00 zapraszamy dzieci, rodziców, katechetów i nauczycieli na Mszę św. dziękczynną z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.
 
4. W  piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed Mszą św. poranną o godz. 7:00 będzie nabożeństwo z okazji tej uroczystości.
 
5. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci i młodzież na kolonie i obozy letnie, by kierowali do organizatorów na piśmie żądanie, aby dzieciom i młodzieży umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej.
 
6. Do sprzątania kościoła prosimy w tym tygodniu naszych Parafian z ul. 3 Maja od 61 - do 100J. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 15:30  oraz w  sobotę o godz. 9:00. „Bóg zapłać tym Parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół i złożyli ofiarę na kwiaty.
 
7. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską (tzw. świętopietrze).
 
8. W przedsionku kościoła można nabyć „Gościa Niedzielne”. Jest też nasza gazetka parafialne (ofiara dowolna).
 
9. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała, w tym za przygotowanie przez Parafian ołtarzy oraz liczne uczestnictwo w procesji. Wszystkim, nie pomijając nikogo, serdeczne „Bóg zapłać”.
 
10. „Bóg zapłać” wszystkim  za ofiary przesyłane na konto parafialne, które jest na stronie internetowej parafii i każdym numerze gazetki parafialnej.
 
11. Na stronie internetowej parafii jest modlitwa, którą prosimy odmawiać osobiście za wrześniowe Misje Święte w naszej parafii.
 
12. W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne, którzy księża odprawią w czasie urlopów poza parafią.

 

Intencje dla Róż Różańcowych na czerwiec 2022:

Papieska - za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.
Parafialna - o nowe powołania spośród młodzieży naszej parafii do kapłaństwa, życia konsekrowanego i misji.

Ogłoszenia

Jesteś
Gościem
na naszej stronie od 13.05.2011r.
Delegat ds Ochrony Dzieci i Młodzieży
Archidiecezja Katowicka
Nabożeństwa Wynagradzające
Gość Niedzielny
Nieszpory i Adoracja
Mały Gość Niedzielny
Sanktuarium w Fatimie - online
Radio eM