Chór Fatima

2021-09-06Chór Fatima

 

Chór parafialny został założony w okresie jesiennym 1956r..
Pierwszym dyrygentem chóru był pan Szkółka, który prowadził ok. 30 - osobową grupę. Pałeczkę po poprzednim dyrygencie przejął pan Janusz Grzybek, który kierował chórem do roku 1996. Na początku lat 90-tych nastąpiła dwuletnia przerwa, ale od 1996 roku trwa dalszy ciąg śpiewania. Wtedy też  chór przybrał imię "FATIMA".

Obecny zespół chórzystów liczy 25 osób, a pieczę nad nim sprawuje pani dyrygent Zofia Kostorz. Kilku chórzystów, którzy należeli do chóru za Pana Grzybka – wytrwało do dziś.

Próby odbywają się w salkach katechetycznych przy naszej parafii. Chór bierze udział w przeglądach i koncertach, organizowanych nie tylko w naszym mieście ale też w sąsiednich parafiach. Chór "FATIMA" jest zaprzyjaźniony z chórem "MILLENIUM" z Dziećkowic oraz z zespołem folklorystycznym "KOSZTOWIOKI". Spotykają się nie tylko na wspólnych koncertach, ale również dobrze się bawią na wspólnych biesiadach. Nasz chór parafialny urozmaica swoim śpiewem uroczystości kościelne, takie jak Bierzmowanie, Komunia Św., msze jubileuszowe. Nasi chórzyści bardzo często są zapraszani aby uświetnić eucharystię podczas ślubów czy mszy urodzinowych.  Rokrocznie spotykają się na wspólnym świętowaniu z okazji święta ich patronki św. Cecylii. Chórzyści organizują sobie również spotkania opłatkowe oraz  urodzinowe. Wtedy też świetnie bawią się przy dźwiękach gitary.


    APEL !!!
    Lubią Państwo śpiewać?
    Jeśli tak to serdecznie zapraszamy w nasze szeregi.
    Próby odbywają się w salkach katechetycznych
    w środy o godzinie 17.
    Liczymy na Państwa przybycie.

 

Spotkanie świąteczne z okazji święta patronki św. Cecylii.

Grupy Parafialne

Jesteś
Gościem
na naszej stronie od 13.05.2011r.
Delegat ds Ochrony Dzieci i Młodzieży
Archidiecezja Katowicka
Nabożeństwa Wynagradzające
Gość Niedzielny
Nieszpory i Adoracja
Mały Gość Niedzielny
Sanktuarium w Fatimie - online
Radio eM